Перемогти корупційні механізми допомогло введення відкритості в процедуру державних закупок. Відтепер всі державні тендери загальнодоступні і відкриті, а будь-який бажаючий має право участі в них, надавши всі необхідні документи. Слід тільки стати учасником наступного тендеру, і саме для цього і здійснює діяльність Українська універсальна біржа (УУБ).
Щодня держава в ролі різних установ і органів оголошує тендери на придбання продуктів харчування, техніку, будівництва та ремонту, реставрації та його дуже просив. Це відмінний спосіб заробити, виконавши через Prozorro державний заказ і отримавши на законних підставах грошові кошти. Ринок величезний, а при виконанні всіх умов і встановлення прийнятної ціни гарантований регулярний приплив замовлень.
Основні принципи Prozorro
Будь знайде в цьому лише переваги і перспективи для розвитку:
- Відкритість. На сайті проводиться весь процес закупівель від старту тендеру до його завершення. Доступною є всі дані, і виходить, можна проконсультувати, як проводиться тендер і кого за його результатами назвали переможцем;
- Суперництво. Чим більше учасників аукціону, тим краще конкуренція, і це дає можливість економити бюджетні кошти на наступній закупівлі;
- Співпраця. Система поєднує інтереси будь-якого учасника, з цієї причини виключені конфліктні і зовсім приємні ситуації.
Організація поліпшеної системи створює високий ступінь безпеки для обох сторін, а громадськість безперервно знатиме про те, куди насправді витрачаються державні гроші.
Як функціонує система?
Пряма реєстрація в Прозорро заборонена. Для того щоб брати участь в аукціонах буде потрібно зареєструватися на одній з акредитованих платформах, наприклад, на УУБ. Прозорро всього лише загальна база, куди направляються всі тендери для загального огляду. Що стосується реєстрації на сторонньому сервісі, то ніяких труднощів не виникає. Якщо і потрібна допомога – сервіс служби підтримки завжди радий надати всю корисну інформацію і рекомендації. Даний механізм роботи має назву гібридний або 2-рівневий.
Аукціон вимагає від учасників притримування внутрішнього порядку і умов не тільки організатор тендера але і сама система. Учасники зобов’язані відправити максимальний пакет офіційних паперів і виконувати внутрішні вимоги структури. Трапляється, що один з учасників не ставав переможцем торгів лише через те, що некоректно зібрав ті чи інші папери. З цієї причини учасникам рекомендується найняти компетентних юристів для вивчення кожного документа і фактору.
Як пройти процес реєстрації на сайті Української універсальної біржі
Зареєструватися на сайті Української універсальної біржі дозволяється будь-яким державним структурам та організаціям, які планують брати безпосередню участь у тендерах. Вікно реєстрації знаходиться на головній сторінці джерела у верхньому правому куті.
Для того, щоб на сайті була особиста сторінка, відвідувач повинен вказати основні дані про свою організацію, а точніше:
- офіційне оголошення;
- контактний номер телефону;
- адреса електронної пошти; секретний код (пароль) для особистої сторінки.
Пізніше слід вказати регіон та категорії, щоб отримувати сповіщення про нові тендери. У нижній частині форми ви можете знайти посилання на положення платформи та договір. Вивчивши матеріали, вам потрібно поставити галочки у відповідних угодах з вимогами та умовами. Для завершення потрібно натиснути кнопку «Продовжити реєстрацію».
Платформа надішле лист з інформацією про реєстрацію та посиланням для завершення реєстрації на електронну адресу, вказану відвідувачем.
Організація тендеру на закупівлю
Державні установи або державні підприємства, зареєстровані на УУБ, можуть організовувати прозорі закупівельні тендери, використовуючи функціонал особистого кабінету. Для цього необхідно вказати тип і план закупівлі, назву об’єкта, ціну авансової оцінки та найменший курс зниження ціни. Платформа пропонує детальне управління, а також консультації.
Після опублікування тендеру на закупівлю він розміщується в базі даних Prozorro, і учасники зможуть подавати свої пропозиції.
Пошук тендерів
У певному розділі біржа може знайти інформацію про всі тендери. Крім того, список усіх покупок публікується на платформі Prozorro. Для зручності клієнтів система пошуку має фільтри. Щоб швидко знайти потрібний варіант, краще застосувати відразу два-три фільтри. Пошук за назвою також слід виконувати за допомогою синонімів. Більше про торги є на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/provedennya-torgiv-na-zemelqni-dilyanky-v-systemi-prozorro-sale.
Для того, щоб подати свою пропозицію щодо вартості закупівлі, необхідно вказати суму, а якщо необхідно додати документи, запитує клієнт. Іноді заяву необхідно підписувати власним цифровим підписом (ЕЦП).